Leczenie tlenem

Nasza Fundacja „Pomaluj mój świat” od 7 lat pomaga dzieciom i dorosłym w różny sposób. Widząc problemy zdrowotne ludzi zdecydowaliśmy się na zakup medycznej komory hiperbarycznej. Moc tlenu jest nieprawdopodobna. Dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności organizujemy dofinansowanie na turnus tlenoterapii. Ci, który korzystają z komory w regularnej cenie, dokładają cegiełkę do leczenia potrzebujących. Pomalujmy innym świat na kolorowo.

REHABILITACJA

AUTYZM, ADHD, ZESPÓŁ ASPERGERA

Zabieg w medycznej komorze hiperbarycznej poprawia koncentrację i zdolności poznawcze, polepsza kontakt wzrokowy, obniża poziom stresu, poprawia jakość snu i dotlenienie tkanek.

ZESPÓŁ DOWNA, PORAŻENIE MÓZGOWE

Tlen podawany pod ciśnieniem zwiększa przepływ krwi do mózgu i mobilizuje komórki macierzyste szpiku kostnego do samoleczenia. Wspiera funkcje mitochondriów.

REHABILITACJA ONKOLOGICZNA

Terapia hiperbaryczna stanowi wsparcie w odbudowie tkanek zniszczonych w wyniku radioterapii. Przyczynia się do stymulacji, wzrostu oraz rozwoju nowych komórek.

REHABILITACJA NEUROLOGICZNA

Terapia w medycznej komorze hiperbarycznej poprawia metabolizm w tkankach, co prowadzi do szybszej naturalnej regeneracji uszkodzonych komórek i tkanek. Wpływa na wzrost aktywności neuronów.

REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA

Leczenie tlenem poprawia wydolność organizmu, łagodzi nadciśnienie płucne i tętnicze oraz objawy niewydolności komory serca.

UDAR MÓZGU

Zabiegi dotleniające pomagają w odzyskiwaniu funkcji neurologicznych. Poprawia się metabolizm komórkowy i mikrokrążenie pobudzając do życia uśpione rejony i komórki mózgu.

STWARDNIENIE ROZSIANE

Tlenoterapia przywraca prawidłowe funkcjonowanie uszkodzonych wcześniej komórek nerwowych. Poprawia pracę mózgu. Jest doskonałym elementem wspomagającym rehabilitację.

REGENERACJA

MIAŻDŻYCA, CUKRZYCA

Badania potwierdzają, iż HBOT (TERAPIA TLENEM) wpływa korzystnie na czynnik ryzyka występowania miażdżycy i kontrolę glikemii u chorych na cukrzycę. Wywołuje antyoksydacyjny mechanizm obronny.

PRZEWLEKŁE STANY ZAPALNE

Czysty tlen łączy się z hemoglobiną i z łatwością przenika do płynów fizjologicznych oraz komórek ciała, sprawiając, że powstaje doskonałe środowisko do redukcji stanu zapalnego w różnych częściach ciała. Tlen pod odpowiednim ciśnieniem potrafi dotrzeć do najgłębszych warstw organizmu.

REGENERACJA PO ZABIEGACH CHIRURGICZNYCH

Podczas zabiegów tlenoterapii aż ośmiokrotnie wzrasta poziom komórek macierzystych we krwi – dlatego przyspiesza to gojenie się ran skórnych, oraz zmniejsza stany zapalne.

ORTOPEDIA, REUMATYZM

Zabiegi w komorze hiperbarycznej zwiększają około dziesięciokrotnie poziom tlenu w organizmie, dzięki czemu możliwa jest odbudowa i regeneracja połączeń między neuronami.

POPARZENIA, ŁUSZCZYCA, CHOROBY SKÓRY

Podczas zabiegów tlenoterapii aż ośmiokrotnie wzrasta poziom komórek macierzystych we krwi – dzięki temu naturalna regeneracja przyspiesza gojenie się ran skórnych oraz zmniejsza stany zapalne.

BORELIOZA

Bakterie wywołujące chorobę „odkleszczową” umierają w obfitej ilości tlenu. HBOT (TERAPIA TLENEM) działa również jako modulator odpornościowy i pozwala na normalizację funkcji narządów i gruczołów.

NAGŁA GŁUCHOTA

Tlen podany pod ciśnieniem poprawia właściwości reologiczne (plastyczne) i mikrokrążenie, co skutkuje optymalizacją warunków regeneracji struktur ucha wewnętrznego.

REWITALIZACJA

PODNIESIENIE WYDAJNOŚCI ORGANIZMU

Dzięki dostarczeniu większej ilości tlenu przyspiesza się metabolizm komórkowy, czego efektem jest podniesienie wydajności organizmu i jego naturalny doping. Rozwiązanie idealne dla sportowców.

MEDYCYNA SPORTOWA

Tlenoterapia przyczynia się do zmniejszenia obrzęku po uszkodzeniach, skraca czas rekonwalescencji, zwiększa ilość molekuł ATP, zmniejsza czas regeneracji organizmu po ćwiczeniach, poprawia wydolność organizmu.

POPRAWA METABOLIZMU, ODCHUDZANIE

Zabiegi w komorze przyspieszają metabolizm komórkowy oraz szybszą detoksykację organizmu, dzięki czemu sprawniej przebiega proces redukcji oraz usuwania tkanki tłuszczowej.

ANTI AGING

Dotlenienie tkanek spowalnia procesy starzenia skóry, przyspiesza jej regeneracje, usuwa stany zapalne. Zwiększa produkcję
naturalnego kolagenu, dzięki czemu skóra pozostaje elastyczna.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Działa stymulująco na fibroblasty, uelastycznia skórę, dba o jej prawidłowy poziom dotlenienia i odżywienia, zwiększa jej zdolności regeneracyjne.

MIGRENA I DEPRESJA

Po zabiegu w komorze poprawia się przepływ krwi w mózgu i następuje dotlenienie tkanki mózgowej oraz obkurczenie naczyń krwionośnych.

STOMATOLOGIA I IMPLANTOLOGIA

Tlen redukuje obrzęki, które mogą wystąpić na całym obszarze po ekstrakcji zębów, stymuluje proces gojenia, skraca czas rekonwalescencji, zaburza metabolizm komórkowy bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych.